Itt az egyenlet: Budapest+Nagykörút-szor-Combino, mínusz egy női táska, (benne mobil, pénztárca és más dolgok) az egyik oldalon, a mínuszos (tehát elvesztett) táska megtalálási esélyei a másikon.
B+N*C-T(M+P+MD)=ME
A hosszas, bonyolult, és a valószínűségszámítás legújabb eredményeit is latba vető levezetéstől most megkímélném az olvasókat, legyen elég annyi, hogy az egyenlet megoldása egészen a közelmúltig "megtalálási esélyek egyenlő nulla" volt.
ME=0
Budapest viszont éppen azért lehet a világ egyik legszürreálisabb tudományos központja, mert nap mint nap dőlnek meg a józan ész és belátás lehetőségei alapján axiómaként elfogadott tételek. A Combino-n elvesztett táska is megkerülhet, ha behozunk az egyenletbe egy teljesen kiszámíthatatlanul működő "szimpatikus változót (SZV)".
SZV[B+N*C-T(M+P+MD)]=ME
ME=1
Gyakorlati példa jelen blog kommentjei közül kimásolva:
blz42 2010.05.12. 12:48:46
A héten a csajom nemcsak a mobilját hagyta a négyeshatoson, hanem a komplett táskáját, benne a telefon mellett pénztárca, iratok és kulcsok. A megtaláló - mint később kiderült - egy huszonéves szöszi leányzó volt, aki nem bízva a BKV-s szolgálati útban, inkább felhívta az 'Apu'-hoz tartozó számot, és hamar rövidre zártuk a dolgot. Meglepve persze nem vagyok a sztorin, hiszen minden szimpatikus magyar és nem-magyar ezt tette volna, de nagyon örültünk, hogy pont egy szimpi találta meg... :)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.